Gürsel Mah Nurtaç Cad No : 90 / B Kağıthane İstanbul
0212 294 52 14
0535 352 50 14
4.YIL
Çekimler tarafımızdan yapılır kargo ve kurye ile kesinlikle gönderilmez Sadece istanbul Avrupa ve Anadolu yakasına hizmet veriyoruz

Kullanıcı Deneyimi

kullanıcı deneyimi ux uı

 • Kullanıcı Deneyimi UX UI

  Kullanıcı Deneyimi UX UI

  Kullanıcı Deneyimi UX Arayüz tasarımı

  Arayüz tasarımı bir hizmeti sunan sistem ile kullanan sistem arasında bir iletişim ve etkileşim köprüsü görevi gören kullanıcı arayüzlerinin tasarımı ile ilgili tasarım disiplinidir.

  UX = User Experience = Kullanıcı Deneyimi

  Kullanıcı Deneyimi UI Kullanıcı arayüzü

  Kullanıcı arayüzü ya da kullanıcı arabirimi, insanların bir makine, cihaz, bilgisayar programı ya da karmaşık aletlerle etkileşimini sağlayan yöntemlerin bileşkesine verilen addır.

  UI = User Interface = Kullanıcı Arayüzü / Arabirimi

  Kullanıcı Deneyimi UX UI A'dan Z'ye kullandığımız cihazlara göre değişiklik gösterebilir bazen fiziksel bazende dijital olarak etkileşim halinde olabiliriz .

  Yaşadığımız süre boyunca bu durumla bir veya birden çok kez karşılaşabileceğimiz durumlar olacaktır.

  Dijital ve fiziksel olarak yaptığımız davranışlardan dolayı kullandığımız cihazlara göre şekillenebilen kullanıcı deneyimi kullanıcı arayüzü değişen teknoloji ile beraber hayatımızın bir parçası haline gelmiştir.

  Bir ürün sistem veya servisin kullanımı sonucunda kişide oluşan algı ve tepkilerin tümü olarak adlandırılan kullanıcı deneyimi teknoloji ve yaşamımızın tüm alanlarını kaplayan günümüzde artık ürün ve hizmet tasarımında göz ardı edilemez bir olgu haline gelmiştir .

  Kullanıcı deneyimi tasarımı kullanıcının bir ürün servis veya sisteme ait algısının bütünlüğünü oluşturan etkileşimdir tüm yönlerini kapsar.

  Kullanıcı arayüzünü oluşturan düzen görsel tasarım metin marka ve ses gibi tüm unsurları içerir kullanıcıya mümkün olan en iyi etkileşim deneyimi sağlamak için unsurları koordine eder.

  Kullanıcı deneyimi tasarımı ile yakından ilgili bir kavramda kullanılabilirliktir.

  Bir ürünün hedef kitle tarafından ne kadar kolay kullanılabildiğini belirleyen temel kalite özelliğidir kullanılabilirlik 5 kalite bileşenden oluşmaktadır bunlar ;

  1-Öğrenebilirlik

  2-Verimlilik

  3-Hatırlanabilirlik

  4-Hatadan korunma

  5-Kullanıcı memnuniyeti

  Kullanılabilir ürünler verimli etkili ve memnun edicidir kullanıcılar tarafından kolay öğrenebilir oldukları için kullanılsa bile rahat hatırlanırlar kullanıcının hata yapmasını engeller hatadan dönmeyi kolaylaştırır .

  Faaliyet alanınız ürün ve hizmet tipiniz ne olursa olsun iyi kullanıcı deneyimi iyi iş demektir.

İdeasoft E-Ticaret

İdeasoft E-Ticaret Bayisiyiz
Siz de işinizi hemen E-ticaret’e taşıyın
Ürünlerinizi kendi E-Ticaret sitenizde satışa sunarak
n11 , hepsiburada , gittigidiyor , amazon
büyüyen pazarda yerinizi alın ve rekabet gücünüzü artırın
İdeasoft E-Ticaret SEO SEM danışmanlığı
0212 294 52 14 | 0535 352 50 14
HEMEN SATIN AL

n11

Pazaryeri
Pazaryeri
Pazaryeri
Pazaryeri